Ministro Pirmininko kanceliarijos iš dalies finansuojamų projektų įgyvendinimas pagal projektą “Polonija ir lenkai užsienyje 2022”

Pirmokėlio kuponas (Bon Pierwszaka)

Fondas “Pagalba lenkams Rytuose”, įgyvendindamas projektą “Pirmokėlio kuponas”, eilinį kartą aprūpino Lietuvos, Latvijos, Ukrainos ir Čekijos lenkų mokyklų pirmų klasių mokinius kompleksiniais pradiniais rinkiniais (kuprinė su įranga). 2022 m. rugsėjo 1 d.  26 mūsų gimnazijos pirmokai gavo pirmąją “Pirmokėlio kupono” dalį – mokyklinius rinkinius, t. y. kuprinę su reikmenimis (pieštukine, krepšiu, dažais, flomasteriais, plastilinu, pusryčių dėžute ir gertuve, sąsiuviniais ir piešimo bloknotais). Spalio 28 d. J. I. Kraševskio gimnazijoje prasidėjo kitas projekto etapas: 26 mūsų gimnazijos pirmokus pasiekė antroji “Pirmokėlio kupono” dalis – 470 zlotų finansinė parama individualiems ugdymosi poreikiams.

Abituriento kuponas (Bon Maturzysty)

Lapkričio mėnesį Lietuvos lenkų mokyklų abiturientai, taip pat ir 35 mūsų gimnazijos dvyliktokai, įgyvendindami projektą „Bon Maturzysty“, gavo vienkartinę 1000 zlotų vertės finansinę stipendiją. Lėšos skirtos papildomoms pamokoms apmokėti, kad būtų galima geriau pasirengti brandos egzaminams.

“Pirmokėlio kuponas” ir „Abituriento kuponas“ buvo įteikti mokinių tėvams/teisėtiems globėjams.

Gimnazijos modernizavimas

2022 m. gimnazijos modernizavimui skirta 6445,43 EUR. Lėšos buvo panaudotos einamiesiems poreikiams finansuoti. Buvo nupirkta mokykliniai baldai, žaliuzės, mokymo priemonės ir interaktyvus ekranas.

Lenkiškų mokyklų modernizavimas, „Pirmokėlio kuponas“ ir „Abituriento kuponas“ finansuojami Ministro Pirmininko kanceliarijos lėšomis, dalyvaujant projekte „Polonija ir lenkai užsienyje 2022“. Projektus įgyvendina fondas „Pagalba lenkams rytuose“.

Dėkojame!