Mūsų gimnazijoje svečiai iš Torunės

Gegužės 2 d., ketvirtadienį, mūsų gimnazijos bendruomenė turėjome garbės priimti Lenkijos szlechtų draugijos Torunės skyriaus pirmininką Karolį Sienkiewiczių. Karol Sienkiewicz į Vilnių atvyko su šeima, norėdamas daugiau sužinoti apie savo giminės istoriją ir aplankyti protėviams svarbias vietas. Taip jau sutapo, kad pono Karolio tėvai kadaise gyveno Kampo gatvėje, Naujojoje Vilnioje, iš kur buvo ištremti į Lenkiją. Būtent tai paskatino poną Karolį labai susirūpinti lenkų jaunimo padėtimi Lietuvoje. Svarbu tai, kad vienas iš Lenkijos šlechtų draugijos įstatuose numatytų tikslų – padėti lenkų bendruomenei. Į paramos akciją lenkų mokyklai Vilniuje noriai įsitraukė daugelis Torunės gyventojų. Mūsų gimnazijos moksleiviai dovanų gavo apie penkiasdešimt knygų, įtrauktų į šiuolaikinį paauglių ir jaunimo skaitinių sąrašą. Ansamblis  „Pierwiosnki“ gavo gražių karolių. Taip pat buvo gausu skanių saldumynų, tarp jų ir Torunės meduoliai. Susitikimo metu ansamblis pristatė keletą dainų ir šokį. Labai jaudinantis akcentas buvo – virtuali konferencija su mūsų svečio tėvu Henryku Sienkiewicziumi. Pabaigoje mokiniai ir svečiai sugiedojo dainą „Vėliava“, taip paminėdami Vėliavos ir Lenkų užsienyje dieną. Dėkojame Lenkijos szlechtų draugijos Torunės skyriui, vadovaujamam pirmininko Karolio Sienkiewicziaus, už vertingas dovanas.

Nuotraukos: Valdemar Doveiko