Edukacinė išvyka į ,,Lituanistikos židinį“

Kovo  12 dieną Vilniaus J. I. Kraševskio gimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su auklėtoja J. Pukšta ir lietuvių kalbos mokytoja J. Čereškiene apsilankė Lietuvių kalbos instituto Kalbos muziejuje ,,Lituanistikos židinys“.

Lituanistikos židinys – tai Lietuvių kalbos instituto padalinys, kurio uždavinys yra patrauklia ir šiuolaikiška forma perteikti visuomenei naujausias kalbotyros žinias, šviesti visuomenę aktualiais kalbos vartojimo klausimais, kelti lietuvių kalbos prestižą, motyvuoti moksleivius kaip būsimuosius kalbos tyrėjus ir puoselėtojus, propaguoti lietuvių kalbą kaip Europos daugiakalbystės bei kultūrų dialogo partnerę.

Moksleiviai susipažino su įžymių kalbininkų svarbiausiais darbais, su įvairiomis kalbotyros sritimis, su lietuvių kalbos tarmėmis, sužinojo,  iš kur atsirado lietuvių kalboje nosinės raidės ir kaip buvo sudaromas Didysis lietuvių kalbos žodynas. Moksleiviai galėjo prisiliesti prie kalbos rankomis žaisdami  kalbos žaidimus, dėliodami dėliones,  vartydami patrauklias kompiuterines knygas. Pamokos netradicinėse vietose suteikia mokiniams  malonumo, pažadina smalsumą, kelia motyvaciją.