Tolerancijos dienos minėjimas

Lapkričio 4 – 16 dienomis mūsų gimnazijoje  vyko Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimas. Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos dėlionė. Dėlionės tema reiškia nedideles detales, kurias sujungus į vieną visumą, gauname piešinį ar paveikslą tam tikra tema. Šių metų temą padiktavo išgirsta mintis, jog mūsų visuomenė – kaip dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių, kurias, sujungę į vieną visumą, gauname visos visuomenės paveikslą. Visuomenę sudaro skirtingi žmonės pagal amžių, lytį, socialinę padėtį, išsilavinimą, pažiūras, pomėgius, gyvenimo būdą ir t.t. Į šios dienos minėjimą  buvo įtraukti mūsų gimnazijos įvairaus amžiaus mokiniai. Vyresnių klasių  moksleiviai kartu su mokytojais  aptarė  istorinius įvykius, paanalizavo tolerancijos / netolerancijos temą: kaip netolerancija kitokiam gali tapti agresija prieš kitą asmenį, žmonių grupę. Jaunesni mokiniai sužinojo tolerancijos žodžio reikšmę, kartu su auklėtojais aptarė, kokią mūsų visuomenę mato, ar pastebi nepakantumo, netolerancijos atvejus mokykloje, klasėje, artimiausioje aplinkoje. 1 – 4 klasių vaikai perskaitė ir analizavo pasakas, kuriose gausu šios temos pavyzdžių.

5 b klasės mokiniai kartu su savo auklėtoja Jadvyga Pukšta nuotoliniu būdu aktyviai paminėjo Tolerancijos dieną. Per klasės valandėlę diskutavo apie toleranciją, klausėsi Tolerancijos himno. Taip pat mokiniai piešė Tolerancijos dėliones ir  simbolius, ant kurių užrašė daug tolerancijos žodžių , nusifotografavo bei  sukūrė puikų filmą ir pasidalino su gimnazijos bendruomene. Būkime tolerantiški ir dėmesingi vieni kitiems!