Geroji Norvegijos mokyklos patirtis mūsų gimnazijoje

Džiugu, kad mūsų mokykloje antrus metus besimokanti 7a klasės mokinė Izabela Višnevskaja pradeda po truputį kalbėti lietuviškai. Tam, kad mokytis kalbėti lietuviškai būtų ne tik smagu, bet ir naudinga, Izabela ruošia pristatymą lietuvių kalba (mokytoja Ieva Čereškaitė) apie savo patirtį Norvegijos mokykloje. Planuojama, kad Izabela pristatys savo pasakojimą ne tik 7a, bet ir kitose klasėse, nes pranešimas pradėtas kurti itin įdomiai.

Kalbėdama apie pristatymo turinį, Izabela papasakojo savo mokytojai apie klasės draugą-žaislą, kurį 1-7 kl. mokiniai turėjo jos mokykloje Norvegijoje. Taip gimė graži mintis perkelti šią patirtį į mūsų gimnaziją. Mokytoja I. Čereškaitė tokį draugą pasiūlė 6a, 6b, 7a, 9a ir 11ab klasės mokiniams, kurie buvo pakankamai drąsūs ir šaunūs priimti šį smagų iššūkį. Klasės gyvūnas-draugas kiekvieną savaitgalį burtų keliu pasirenka vis kitą mokinį-draugą, su kuriuo nori praleisti savaitgalį. Mokinys turi gyvūną globoti, parodyti jam savo savaitgalį ir viską aprašyti gyvūno-draugo dienoraštyje. Po savaitgalio mokinys turi grįžti ir numatytą dieną pristatyti gyvūno-draugo savaitgalį.

7a klasės mokiniai nusprendė, kad jų draugo vardas bus Bobikas. Apsipratęs klasėje Bobikas burtų keliu pasirinko pirmojo savaitgalio draugą – Justiną Lavrinovič. Po svaitgalio Justina pasakojo, kaip Bobikas praleido savaitgalį. Neįtikėtina, tačiau Justina padarė Bobikui asmens tapatybės kortelę, kad jo kelionė būtų legali, o taip pat karolius, kad Bobikas būtų šauniai pasipuošęs. Mokinė Jana sukūrė Bobikui Instagram puslapį, todėl jis kviečia sekti jo asmeninę paskyrą bobiik_xin

6a kl. mokinių draugo Arnoldo, 6b kl. mokinių draugo Giešos, 9a klasės mokinių draugo (jis dar neturi vardo) ir 11ab kl. mokinių draugo, smalsaus berniuko ir padoraus Lietuvos piliečio Franek (lietuviškai – Pranciškaus, itališkai – Frančesko, prancūziškai – Fransua) savaitgalio kelionių pristatymai dar laukia, bet jau galite pasekti Franek Instagram paskyrą – fran.ek220