Gimnazijoje minėjome Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30 – metį

Švęskime Laisvę, nes „Tik laisvi užaugame dideli!“ – šiais žodžiais renginio vedėjai kvietė švęsti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Šventinio minėjimo metu gimnazijoje matėme pradinių klasių moksleivių pasirodymus: girdėjome deklamuojamas Justino Marcinkevičiaus ir Eduardo Selelionio eiles, regėjome moksleivius, šokančius lietuvių liaudies ratelį „Gražus mūsų jaunimėlis“; jautriausiomis žiūrovų širdžių stygomis grojo moksleivės, pristačiusios kompoziciją „Aš esu Lina“ pagal Rūtos Šepetys romaną „Tarp pilkų debesų“. Gimnazijos direktorė kvietė visus švęsti mūsų nepriklausomos šalies 30-metį, o viso gražaus šventinio ir iškilmingo renginio svarbiausiu momentu tapo garbingo gimnazijos svečio Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataro, taip pat mūsų mokyklos absolvento, Česlavo Okinčic apsilankymas ir kalba. Signataras kalbėjo apie tą garbę ir atsakomybę, kuri teko atstovaujant savo šalies interesams ir ginant jos suverenitetą, taip pat jis kalbėjo apie Lietuvos lenkų ypatingą pareigą savo gimtajam kraštui. Visiems priminė, kad pirmiausia kiekvienas turime klausti, ką aš galiu duoti, kuo aš galiu būti naudingas savo šaliai. Paklaustas, ar pasirašydamas Nepriklausomybės aktą nebijojo dėl savo gyvybės, Č. Okinčic atsakė, kad gyvenant senojoje santvarkoje buvę baisesnių dalykų… Susirinkusius į šventinį koncertą džiugino ir širdis virpino mūsų mokyklos gimnazistų atliekamos Gyčio Paškevičiaus ir Ievos Narkutės dainos.

Tik laisvi užaugame dideli! Tegu laisvės vėjo malūnėliai žarsto į jūsų saujas gėrio, meilės ir pilnatvės. Visiems gražios ir prasmingos šventės, – tokiais linkėjimais renginio vedantieji atsisveikino su šventės dalyviais ir žiūrovais.

Šventės akimirkos: