Konferencija Dziaugiuosi Lietuvoje gimes (7)

Konferencija „Džiaugiuosi Lietuvoje gimęs“

Posted by

Konferencija Dziaugiuosi Lietuvoje gimes (7)Sausio 22 dieną mūsų mokyklos mokiniai Daniel Ilkevič (G4a), Emilija Mackel (G4b), Alina Tomaševič (G2a) dalyvavo Tautinių mažumų mokyklų 10 – 12 klasių moksleivių konferencijoje „Džiaugiuosi Lietuvoje gimęs“, kuri vyko Vilniaus Vladislavo Sirokomlės vidurinėje mokykloje. Konferencijoje pranešimus apie Lietuvos menininkus: rašytojus, poetus, dailininkus, režisierius – skaitė Vilniaus ir Vilniaus rajono moksleiviai. Mūsų mokiniai parengė pranešimus apie V.Kudirką ir I.Simonaitytę: „Ar įdomu šiandien skaityti Kudirkos satyras?“, „Moteriškas žvilgsnis į Mažosios Lietuvos istoriją: krašto gyvybė ir agonija I. Simonaitytės romane „Aukštujų Šimonių likimas“. Išklausę pranešimus mokiniai buvo padalyti į grupes ir turėjo atlikti kūrybines užduotis – apibūdinti, kas yra menas, sukurti nurodyto stiliaus eilėraštį, rasti, kas jungia jų skaitytus pranešimus. Užduotis pavyko atlikti puikiai. Visi mokiniai buvo apdovanoti diplomais ir atminimo dovanėlėmis. Mokiniai paliko konferenciją puikiai nusiteikę, praturtinę savo žinias, pasidžiaugę bendravimo malonumu.

Alina Tomaševič