skaityti

Skaityti – tai sėdėti ant pasaulio stogo

Posted by

skaityti

Kovo 10 d. 9a klasės mokinės Eva Zigunskaja, Karolina Kašinska, Monika Falčik dalyvavo konferencijoje „Skaityti – tai sėdėti ant pasaulio stogo“, kurią organizavo Vilniaus Simono Daukanto gimnazija. Jau antrus metus į konferenciją renkasi knygoms neabejingi moksleiviai. Šiais metais nemažai moksleivių pristatė skaitymo skatinimo projektus, tiriamuosius darbus ( „Antiutopija G.Orwell ir A.Huxley kūryboje“, „Europos įvaizdžiai Henriko Radausko poezijoje“, „Paaugliai ir patyčios J.Picoult romane „Devyniolika minučių“ ir kt.), kūrybinius bandymus – esė, iliustracijas. Savo skaitymo patirtį vaizdais perteikė ir mūsų mokyklos mokinės. Konferencijoje jos pristatė grotažo technika atliktas V.V.Landsbergio pjesės „Bunkeris“ iliustracijas, kurių centre – pjesės personažų vidinis pasaulis, vertybinės nuostatos.

Konferencijos dalyvius gaubė bendradarbiavimo atmosfera, pradžiugino rėmėjų dovanos. Mūsų mokyklos mokinių darbas susilaukė geriausio žiūrovų įvertinimo. Konferencija vyks ir kitais metais ir laukia visų norinčiųjų.