Prakeiktųjų karių atminimo dienos minėjimas

Kovo 1 dieną mūsų gimnazijos mokiniai su mokytojais Valdemaru Šelkovskiu ir Joana Szczyglovska dalyvavo Prakeiktųjų karių atminimo dienos minėjime. Iškilmės prasidėjo vainikų padėjimu prie Tuskulėnų memorialiniame parke esančio kolumbariumo, kur palaidoti apie 700 bevardžių sovietinio režimo aukų palaikai, tarp jų 32 AK kariai. Duoklė taip pat buvo atiduota Vilniaus Rasų kapinėse, kur gėlės ir žvakės buvo padėtos ant 1945 m. vasario 4 d. kovose su NKVD kariais žuvusio AK partizanų būrio vado Sergiuszo Kościałkowskio, slapyvardžiu “Fakiras”, kapo ir kitų AK karių kapų. Po to Vilniaus universiteto Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre įvyko filmo „Fakiras“ Lenkijos Respublikos vardu“ premjera. Filmo partneris – Juzefo Ignacijaus Kraševskio gimnazija. Filme vaidino virš 20 mūsų mokyklos mokinių ir absolventų bei mokytojai Joana Szczyglovska, Pawel Stankevič ir Valdemar Šelkovski.

Iškilmes organizavo Vilniaus istorijos rekonstrukcijos klubas „Garnizon Nowa Wilejka“, Lenkijos ambasada Lietuvoje, Tautinės atminties institutas Vroclave, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas.

Nuotraukos: Valdemar Doveiko