Virtuali galerija Tarptautinės taško dienos proga

Praėjusią savaitę, minint Tarptautinę taško dieną, mūsų gimnazijoje vyko užsiėmimai “Padėk čia tašką ir pažiūrėsime, kas nutiks”. Per dailės pamoką (mokytoja Regina Koševska) mūsų mokiniai prisijungė prie “taškų kūrėjų” iš daugiau nei 200 šalių ir daugiau nei 18 milijonų dalyvių, dalyvaujančių akcijoje “Pradėk nuo taško…”. Tarptautinės taško dienos, kuri minima rugsėjo 15 d., proga. Taško diena mūsų gimnazijoje virto kūrybiškumo savaite. Rugsėjo 7-16 d. mokiniai kūrė savo menines versijas iš juodai baltų, spalvotų taškų, apskritimų ir dėmių. O istorija prasidėjo 2003 m., kai rašytojas P. H. Reynoldsas parašė knygą “Taškas”, kuri sulaukė didžiulės sėkmės, buvo išversta į daugiau nei 20 kalbų ir išleista Brailio raštu. Jame jis aprašė istoriją apie nedrąsią mergaitę Vašti, kuri netiki savo gebėjimais. Kai Vašti dailės pamokoje neįsivaizduoja, ką piešti, mokytoja jai sako: “Padėk čia tašką ir pažiūrėsime, kas nutiks…”. Tai istorija apie tašką, kuris pakeitė Vašti pasaulį, kuri dėl taško patikėjo savimi ir padėjo tai padaryti kitiems. Nuo tada taškas tapo talento, aistros, išskleistų sparnų simboliu… ir puikios pasaulinės akcijos – Taško dienos – dingstimi.