Slavomiro Vorotynskio poezijos knygos „Vienatvė“ pristatymas

Rugsėjo 23 d. Naujosios Vilnios muzikos mokykloje buvo pristatyta mūsų mokyklos absolvento, poeto Slavomiro Vorotynskio poezijos knyga. Tai pirmoji naujos lenkų ir lietuvių leidybos serijos „Vilniaus žodžio keliais“ knyga. Ją išleido Respublikinė lenkų rašytojų draugija, kuri paruošė tekstus, o partneriais tapo knygas iliustruojanti Lietuvos lenkų dailininkų sąjunga „Elipsa“ ir Lenkijos institutas Vilniuje. Slavomiro Vorotynskio poezijos rinkinys „Vienatvė“ parašytas lenkų kalba ir išverstas į lietuvių, rusų, norvegų, graikų, italų ir olandų kalbas. Renginio šeimininkai buvo Lenkų institutas Vilniuje ir mūsų gimnazija. Tarp svečių buvo lenkų rašytojų, poeto šeima, taip pat knygos vertėjai ir iliustratoriai. Mūsų gimnazijos mokiniai deklamavo atskirus poeto kūrinius.

Nuotraukos: Marian Paliuškevič, Ervin Masiulanec