Tradicinė Kaziuko mugė mūsų gimnazijoje

Posted by

Pavasaris į Vilniaus Juzefo Ignacijaus Kraševskio gimnaziją atkeliavo kartu su tradicine Kaziuko muge. Šiais metais ji vyko kovo 4 dieną. Ši diena – šv. Kazimiero šventė. Kazimierinės – tai pagarbos Lietuvos globėjui diena. Tai ir didelis, smagus pavasarinis šurmulys, kuris paplitęs po visą Lietuvą. Mugei mokiniai ruošėsi nuoširdžiai: kas mezgė, kas siuvo, kas gamino papuošalus ir t.t. Smaližiai galėjo įsigyti įvairiausių skanėstų: spurgų, vaflių, pyragų, sausainių ir kt.  Tą dieną mūsų gimnazijoje svečiavosi 40 asmenų grupė iš Lenkijos Krokovo ir Kosakovo valsčių. Delegacijai vadovavo Krokovo valsčiaus vaitas Henryk Doering, Kosakovo vaitas Jerzy Włudzik ir Krokovo valsčiaus Švietimo ir sporto departamento Turizmo skyriaus vadovė Izabela Adamczyk.Niekas iš kermošiaus negrįžo be pyragų, malonių smulkmenų ir geros nuotaikos. Svečiai Gimnazijai padovanojo interaktyviąją lentą. Mokiniai svečiams ir gimnazijos bendruomenei paruošė koncertą.