mitologiniai vaizdiniai

Vilniaus miesto 8 – 12 klasių mokinių integruoto lietuvių kalbos, dailės, technologijų projekto „Mitologiniai vaizdiniai“ pristatymas

Posted by

mitologiniai vaizdiniaiGegužės 2 dieną mūsų mokykloje įvyko Vilniaus miesto 8 – 12 klasių mokinių integruoto lietuvių kalbos, dailės, technologijų projekto „Mitologiniai vaizdiniai“ pristatymas. Malonu, kad sulaukėme svečių ir jų darbų iš Antano Vivulskio vidurinės mokyklos, Joachimo Lelevelio vidurinės mokyklos, „Žaros“ vidurinės mokyklos, „Laisvės“ gimnazijos. Mokyklos bendruomenė ir svečiai turėjo progos pasigrožėti surengta mokinių darbų paroda. Visą pirmą aukštą papuošė mokinių nuvelti darbai iš vilnos pagal etiologines ir mitologines lietuvių sakmes, antrame aukšte puikavosi sukurti Gyvybės medžio piešiniai, akį džiugino  molinės vazelės, išmargintos kraičio skrynių raštais, miniatiūros pagal lietuvių liaudies dainas. Ypač visiems įsiminė baltų simboliais nuspalvinti akmenys.  Šią puikią parodą surengė technologijų mokytojos Zyta Kobiak, Irena Šivickienė, dailės mokytoja Regina Koševska.

                                                           Lietuvių kalbos mokytojos  (Jolanta Zagurskienė, Jadvyga Pukšta, Diana Kadzevičienė, Jūratė Ratautienė, Rasa Grybauskienė, Inga Razulevičiūtė)  pakvietė pasiklausyti lietuvių poezijos, pažiūrėti 9b klasės mokinių vaidinimų, kuriuose vieni su kitais kovojo Dievas ir velnias, velnias ir Perkūnas. Po to mokiniai pasitikrino savo žinias viktorinoje. Renginio pabaigoje atskrido aitvaras ir atnešė dovanų tiems, kas jų labiausiai nusipelnė. Viktoriną laimėjo „Žaliųjų komanda: Daniel Ilkevič, Renata Muraškaitė, Katažyna Zavieriucha, Dorota Starikovič, Julija Baranauskaitė („Žaros“ vid. m- kla), Nikita Gladčenko („Žaros“ vid. m- kla). Gražiausiais paveikslais iš vilnos buvo pripažinti  Evaldo Daškevič, Kamilės Maliutinos, Violetos Makarovos, Artūro Kravčiuko darbai. Žiūrovams labiausiai patiko Julios Greit gyvybės medis ir Aleksandros Dubako kraičio skrynios raštas. Žiūrovų simpatijas pelnė Evelinos Klenovskos miniatiūra. Darbus vertino mūsų mokyklos mokytojai ir abiturientai. Susirinkusius svečius muzikos ritmais džiugino ansamblis „Melodija“ ir Karolio Vilkickio džiazo improvizacijos.

Renginys visiems paliko šiltų įspūdžių, suteikė progą pabūti kartu, įsiklausyti į praėjusių amžių aidą.