Bożonarodzeniowy przyjacielski turniej siatkówki

W tym tygodniu drużyny siatkarskie chłopców i dziewcząt uczestniczyły w świątecznym turnieju siatkówki w Gimnazjum „Laisvės“. Chłopcy grali 10 grudnia, a dziewczęta 12 grudnia. W turnieju wzięły udział wszystkie trzy gimnazja z Nowej Wilejki – „Laisvės”, „Žaros” i Gimnazjum im. J. I. Kraszewskiego. Zawody odbywały się w systemie kołowym.

Rozgrywki chłopaków były bardzo zacięte i dramatyczne. Nie we wszystkich setach wystarczyło 25 punktów do zwycięstwa. Jeden z setów zakończył się z wynikiem 29:27 (JIK – „Žaros”). Wszystkie drużyny miały po jednym zwycięstwie i po jednej porażce. Jednak nasza drużyna wygrała więcej setów i została zwycięzcą turnieju. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum „Žaros”, a trzecie – „Laisvės”.

Z kolei w zawodach wśród dziewcząt bezkonkurencyjną była drużyna naszych doświadczonych siatkarek, która nie przegrała żadnego seta. Poważniejszy opór stawiała drużyna z Gimnazjum „Žaros”,która zajęła 2. miejsce. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna gospodarzy – siatkarki Gimnazjum „Laisvės”.   Wszystkie mecze odbywały się w przyjaznej atmosferze z dużą liczbą kibiców. Skład naszych drużyn:Chłopacy:

 • Ernest Charitonow G3a kl.
 • Daniel Kieżun G4 kl
 • Edwin Łukszo G4 kl.
 • Rafael Sidarewicz G2 kl.
 • Rafał Sokołowski G4 kl.
 • Robert Vencius G3b kl.
 • Robert Szwench G4 kl.

Dziewczęta:

 • Ewelina Stankiewicz G3a kl.
 • Greta Kogarko G4 kl.
 • Karina Nareiko G4 kl.
 • Gabrielė Zurzaitė G4 kl.
 • Agnieszka Naniewicz G3a kl.
 • Inesa Pukszta G3a kl.
 • Amina Elkady G2 kl.
 • Adriana Slavinskaitė 7a kl.
 • Karina Wilkicka 7a kl.

Trener: Dangira Naruševičienė