12 czerwca, tuż po oficjalnym zakończeniu roku szkolnego, uczniowie klas 6a, 7a i 7b wraz z wychowawczyniami Bożeną Vincaitienė, Renatą
Medale Komisji Edukacji Narodowej dla zasłużonych dla oświaty polskiej oraz wyniki konkursu „Najlepsza szkoła, najlepszy nauczyciel“
26 listopada w Gimnazjum im. Sz. Konarskiego minister Edukacji i Nauki RP Tomasz Rzymkowski uhonorował medalem Komisji Edukacji Narodowej Rzeczypospolitej
